Potvrzení věku

Obsah těchto stránek je určen osobám starším 18 let.

Potvrzuji, že jsem starší 18 let

O nás

Fleret - Naše vize a mise

Rozšiřujeme výrobu špičkových ovocných destilátů a tradičních lihovin, které svou kvalitou a atraktivním designem oslovují široké spektrum zákazníků.

 • Stavíme na tradičních recepturách a osobní péči o každou lahev, a zároveň investujeme do nových výrobních technologií a automatizačních procesů.
 • Díky dravému marketingu, obchodní reprezentaci a špičkovým produktům chceme patřit mezi nejznámější destilerky v ČR se stoupajícím podílem exportu do zahraničí.
 • Rozšiřujeme distribuci do maloobchodu i sítě HoReCa, jejímž prostřednictvím jsou naše produkty dostupné po celé České republice.
 • Nadále se budeme hlásit k Beskydům; naše produkty nesou pečeť jejich krásné přírody, z níž čerpáme čistou pramenitou vodu, ovoce i horské byliny.

O destilérce

Výběr prvotřídního ovoce, průzračná beskydská voda, receptury staré více než sto let a osobní přístup ke každé lahvi. To je základem produkce destilerky FLERET. Naše ovocné destiláty a tradiční lihoviny, vyráběné ve Frenštátu pod Radhoštěm, oslnily porotce na několika světových soutěžích.

Zakládáme si na tradičních recepturách a na špičkových surovinách. Opíráme se o zkušený tým znalců, kteří za značkou FLERET stojí od obnovení výroby v roce 1993. Zvyšující se poptávce na domácím i zahraničním trhu vycházíme vstříc rozšiřováním a modernizací výroby.

Každá lahev se značkou FLERET nese pečeť lidských rukou. A podobně blízko jsme i koncovým spotřebitelům. S ohledem na jejich přání jsme tradiční řady destilátů a lihovin rozšířili o prémiovou řadu Collection 1850, včetně limitovaných značek. S tím souvisí i proměna designu lahví i etiket u všech našich produktů.

Naše kolekce oslovuje široké spektrum zákazníků: od mladších spotřebitelů, kteří vyhledávají naše koktejly, přes patrioty opěvující Radhošťskou Hořkou až po náročnou klientelu oceňující prémiové kolekce.

Historie

 • 1850
  První zmínky o výrobě ovocných destilátů ve Frenštátě pod Radhoštěm
 • 1948
  Velkopalírna byla znárodněna a následně zrušena; a to přesto, že přežila i období Protektorátu
 • 1993
  Obnovení výroby destilátů díky znalostem posledního míchače z původní velkopalírny
 • 1995
  Frenštátská Hořká získává nejvyšší ohodnocení v soutěži Zlatá Salima
 • 2000
  -
  2003
  V destilérce se vyrábělo 32 produktů a až cca 90 dárkových edicí
 • 2007
  Rozšíření produkce o tradiční beskydské destiláty a zastoupení distribuční společností Czechoslovak Spirit
 • 2013
  Zahájení redesignu portfolia FLERET a práce na nových produktech
 • 2014
  První cenné úspěchy z mezinárodních soutěží International Spirits Challenge v Londýně a v San Francisku
 • 2016
  Další čtyři medaile z nejvýznamnější mezinárodní soutěže San Francisco World Spirits Competition

Výroba

Přestože si zakládáme na tradičních recepturách a výrobě osvědčené po desítky let, naše produkty vznikají v moderní destilerce ve Frenštátu pod Radhoštěm. Základem jsou prvotřídní ingredience s čerstvou beskydskou vodou a kvalitním ovocem na prvním místě.

Provoz destilerky neustále modernizujeme. Ačkoliv dbáme na osobním přístupu ke každé lahvi s ovocným destilátem nebo tradiční lihovinou, investovali jsme do výkonné stáčení linky i balírny. To nám umožňuje uspokojovat stoupající poptávku po našich produktech.

V plánu máme výstavbu nového závodu s nejmodernějšími technologiemi v potravinářství, které nám pomohou ještě více urychlit expedici a vyhovět individuálním přáním v rámci řetězce odběratelů. Expanze výroby rovněž dokládá postupné rozšiřování portfolia destilerky FLERET.

Podívejte se do výroby

Lokalita

Palčivé, neúprosné, divoké... I tak popisují znalci naše nejvýchodnější hory - Beskydy. Jejich příroda je ale obdobně přímočaře krásná, podmanivá a hlavně místy ještě panenská. Všechny tyto vlastnosti se promítají do místní gastronomie a mohli bychom tak popsat i produkty nesoucí pečeť destilérky FLERET.
Beskydy jsou drsné hory. I když nejsou v České republice zdaleka nejvyšší, život v nich byl a je neméně tvrdý. Díky tomu si uchovaly svou autentičnost a silnou atmosféru. Podobně jako naše ovocné destiláty a tradiční lihoviny.

Z beskydské přírody si bereme vodu, byliny, paměť... A oplácíme jí to zájmem a podporou její ochrany. Snažíme se otevřít Beskydy novým návštěvníkům. Takovým, kteří budou respektovat zákony zdejší přírody a všech jejích obyvatel.
Vrací nám to každé jaro a léto neopakovatelnou směsicí vůní a barev. Mnohé z nich nás inspirují při přípravě nových produktů destilerky FLERET. Značky, která bude s divokrásnými Beskydy navždy neodmyslitelně svázána.

Přijeďte zažít Beskydy a ochutnat FLERET!